وبسایت رسمی برنامه نود – تیمهای ملی والیبال برزیل، روسیه و آلمان به جمع ۶ تیم نهایی مسابقات قهرمانی جهان صعود کردند.
به گزارش وبسایت نود، تیمهای ملی والیبال برزیل، روسیه و آلمان از گروه F به جمع ۶ تیم نهایی مسابقات قهرمانی جهان صعود کردند. تیم ملی برزیل در جذابترین بازی روز گذشته با نتیجه ۳ بر یک روسیه را شکست داد و به عنوان صدرنشین به مرحله سوم رسید.
پیش از این هم از گروه E تیمهای فرانسه، لهستان و ایران به مرحله سوم مسابقات قهرمانی جهان رسیده بودند. در آخرین مسابقه از گروه E ساعت ۲۲:۵۵ شب گذشته تیم های لهستان و فرانسه به مصاف هم رفتند که لهستان در یک بازی سخت و نفسگیر در پایان موفق شد با نتیجه سه بر دو فرانسه را با نتایج ۲۵ بر ۱۸ ، ۲۱ بر ۲۵ ، ۲۵ بر ۲۳ ، ۲۲ بر ۲۵ و ۱۵ بر ۱۲ شکست دهد و با یک امتیاز بیشتر نسبت به ایران در رده دوم گروه قرار گرفته و به عنوان تیم دوم به دور بعد صعود کند.
دور سوم مسابقات والیبال قهرمانی جهان از روز سهشنبه ۲۵ شهریور آغاز میشود. البته قرعه کشی انجام شد و ایران با تیم های فرانسه و آلمان در گروه جی همگروه شد. در گروه اچ تیم های برزیل، لهستان و روسیه هم در یک گروه قرار گرفتند که به مراتب از گروهی که ایران در آن قرار دارد سخت تر به نظر برسد.دور سوم مسابقات در دو شهر ووچ و کاتوویچ برگزار می شود.
جدول رده بندی نهایی گروه های E و F در پایان مسابقات به شرح زیر است:
|
۱
|
فرانسه
|
۱۷
|
۷
|
۵
|
۲
|
۲
|
لهستان
|
۱۶
|
۷
|
۶
|
۱
|
۳
|
ایران
|
۱۵
|
۷
|
۵
|
۲
|
۴
|
آمریکا
|
۱۴
|
۷
|
۴
|
۳
|
۵
|
صربستان
|
۹
|
۷
|
۳
|
۴
|
۶
|
آرژانتین
|
۸
|
۷
|
۳
|
۴
|
۷
|
ایتالیا
|
۵
|
۷
|
۲
|
۵
|
۸
|
استرالیا
|
۰
|
۷
|
۰
|
۷
|
|
۱
|
برزیل
|
۲۱
|
۷
|
۷
|
۰
|
۲
|
روسیه
|
۱۷
|
۷
|
۶
|
۱
|
۳
|
آلمان
|
۱۵
|
۷
|
۵
|
۲
|
۴
|
کانادا
|
۱۰
|
۷
|
۴
|
۳
|
۵
|
فنلاند
|
۶
|
۷
|
۲
|
۵
|
۶
|
کوبا
|
۶
|
۷
|
۱
|
۶
|
۷
|
بلغارستان
|
۵
|
۷
|
۱
|
۶
|
۸
|
چین
|
۴
|
۷
|
۲
|
۵
|
برنامه ادامه بازی ها نیز به شرح زیر است:
گروه G
1- فرانسه
۲- آلمان
۳- ایران
گروه H
1- برزیل
۲- لهستان
۳- روسیه
سه شنبه ۶/۲۵ ساعت ۲۲:۴۵ – گروه G
فرانسه- آلمان
سه شنبه ۶/۲۵ ساعت ۲۲:۴۵ – گروه H
برزیل-لهستان
چهارشنبه ۶/۲۶ ساعت ۲۲:۵۵ – گروه G
ایران- آلمان
چهارشنبه ۶/۲۶ ساعت ۲۲:۵۵ – گروه H
روسیه- لهستان
پنجشنبه ۶/۲۷ ساعت ۲۲:۵۵ – گروه G
ایران- فرانسه
پنجشنبه ۶/۲۷ ساعت ۲۲:۵۵ – گروه H
روسیه- برزیل
شنبه ۶/۲۹ ساعت ۱۶:۱۰ (کسب مقام پنجمی)
تیم سوم گروه G – تیم سوم گروه H
شنبه ۶/۲۹ ساعت ۱۹:۱۰ (نیمه نهایی)
تیم اول گروه G – تیم دوم گروه H
شنبه ۶/۲۹ ساعت ۲۲:۵۵ (نیمه نهایی)
تیم دوم گروه G – تیم اول گروه H
یکشنبه ۶/۳۰ ساعت ۱۹:۱۰ (رده بندی)
یکشنبه ۶/۳۰ ساعت ۲۲:۵۵ (فینال)
گفتنی است تیم های دوم و سوم برای قرار گرفتن در گروه های G و G قرعه کشی می شوند.
۹۰tv.ir | پایگاه رسمی برنامه ۹۰ –